„Joga tradycyjna to nauka, joga to nie sport czy zabawa. Joga zgodnie ze swoją naturą nigdy nie uczy konkurowania. Konkurowanie oznacza, że ktoś cały czas porównuje się z innymi według zewnętrznych skal wartości (lepszy – gorszy). Joga wspomaga integrację z samym sobą, buduje i wspomaga wewnętrzny potencjał  i siłę. Wraz z tymi wewnętrznymi wartościami jogini doskonalą swoją naturę i życie. Doskonalenie życia poprzez jogę daje spełnienie, a spełnienie wewnętrzne uwalnia od potrzeby konkurowania i porównywania się  z innymi."  – Bhagavan Natha
 

  Witam na stronie dedykowanej Jodze Tantrycznej, Tantrze i mojemu nauczycielowi - Bhagavan'owi Shanmukha Anantha Natha - jednemu z nielicznych, żyjących mistrzów tradycyjnej Tantry, który zgłębia i praktykuje tą wiedzę od ponad 40-tu lat. Bhagavan Shanmukha jest m.in. założycielem Shri Kali Ashram w Indiach i autorem książek prezentujących przełomową interpretację starożytnych przekazów. Kwestionując dotychczasowe, dosłowne odczytanie Wed, propagowane przez indologów i buddologów, Bhagavan Shanmukha rozszyfrowuje ich głębokie przesłanie zakodowane w metaforycznym języku pełnym symboliki.

 

Praktyka jogi nauczanej przez Bhagavan'a Shanmukha odróżnia się od innych współczesnych indyjskich i światowych szkół jogi. Główna różnica polega na tym, iż nie bazuje ona na fizyczności. Osoba praktykuca nie jest postrzegana jako zbiór mięśni i kości, które trzeba wyginać i rozciągać w roboto-podobnych pozycjach.

 

Joga Tantryczna to tradycyjna joga bazująca na subtelnym systemie energetycznym człowieka - Prana - w kulturze chińskiej zwanym „Qi”. Sekwencje asan w połączeniu z głęboką relaksacją harmonizują i balansują system Prany, który utrzymywany w równowadze zapewnia holistyczne Zdrowie naszej istoty.

 

Joga Tantryczna działa "od środka" - uzdrawia system Prany, który m.in. poprzez układ hormonalny wpływa na nasze ciało i psychikę. Asany w Jodze Tantrycznej są tym samym czym igły w akupunkturze. Jeśli szukasz głębokiej relaksacji, rozluźnienia i umiejętności radzenia sobie ze stresem - joga tradycyjna będzie idealnym środkiem dla Ciebie.

   

Czym jest Tantra?